Kalendář akcí


Začínající tento den (14)Probíhající akce (31)

Den regionálních potravin Libereckého kraje

Představení regionálních výrobců potravin - ochutnávky a možnost zakoupení jejich produktů, vyhlášení výsledků soutěže "Regionální potravina LK", kuchařská show, bohatý kulturní program.

Foto k akci

Typ: Trhy - jarmark Adresa: nám. Dr. E. Beneše, 46001 Liberec [GPS]


Rudolf Jakubek

Kromě portrétů představí výstava Jakubkova „životní“ témata, k nimž se opakovaně vracel. Vybíral si biblické, mytologické i pohádkové příběhy a literární i divadelní díla většinou popisující existenciální souboj jedince s traumatickou skutečností. Mimo grafiky představí výstava také soubor Jakubkových kreseb věnovaných živočišným erotickým hrátkám Satyrů.

Foto k akci

Typ: Výstava Adresa: Masarykova 723/14, 46001 Liberec [GPS]


Nové výstavy v Oblastní galerii!

Tři nové výstavy jsou od čtvrtka 21.9. k vidění v Oblastní galerii Liberec. Výstava fotografií libereckého fotografa Michaela Čtveráčka a dvě přehlídky věnované německy hovořícím výtvarným umělcům z Čech, Moravy a Slezska: retrospektiva grafika Rudolfa Jakubka a výstava mapující historii uměleckého spolku Metznerbund.

Foto k akci

Typ: Výstava Adresa: Masarykova 723/14, 46001 Liberec [GPS]


Metznerbund

Oblastní galerie Liberec připravila další z výstav mapující dějiny umění a kultury německy hovořících výtvarných umělců z Čech, Moravy a Slezska. Po dlouholetém výzkumu představuje v rámci samostatné výstavy historii jednoho z nejdůležitějších a největších uměleckých uskupení tohoto okruhu.

Foto k akci

Typ: Výstava Adresa: Masarykova 723/14, 46001 Liberec [GPS]


Michael Čtveráček: Ke světlu / Obecné principy

V rámci krajinářské fotografie autor vytvořil řadu cyklů pracujících s minimalistickou až meditativní podobou daného přírodního výseku. V nejnovějším experimentálním cyklu však vychází z protipolného směru, v němž si všímá bohatosti kompozičních motivů ukrytých v lesním podrostu.

Foto k akci

Typ: Výstava Adresa: Masarykova 723/14, 46001 Liberec [GPS]


Oděv a textil Liberec 2017

4. ročník soutěže pro základní a střední školy v textilní a oděvní tvorbě se koná v budově G Technické univerzity Liberec. Vstup pro veřejnost zdarma.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Adresa: Studentská 2, 46001 Liberec [GPS]


Workshop ELE PELE

Přijďte si navléknout originální náramek z minerálů a polodrahokamů

Foto k akci

Typ: Workshop - dílna Adresa: Fügnerova 7/667, 46001 Liberec [GPS]


M.K. SHOW - 37. díl

– není k dispozici –

— Foto není k dispozici —

Typ: Jiný typ akce – Setkání Adresa: Nad Školou 1675, 46311 Liberec 30 - Vratislavice nad Nisou [GPS]


Komentované prohlídky Po stopách libereckých Židů

Pojďte s námi poznávat židovské památky města Liberce. Komentované prohlídky se konají KAŽDÝ ČTVRTEK od května do září mimo státní svátky (6. 7. a 28. 9.). Sraz s průvodcem je vždy v Městském informačním centru v Liberci. Doporučujeme si své místo rezervovat předem, protože prohlídky mají omezenou kapacitu.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Adresa: nám. Dr. E. Beneše 23, 46001 Liberec [GPS]


iQlandia - uzavřena

V uvedené dny je budova science centra iQLANDIA uzavřena pro veřejnost. ČT Déčko zde totiž natáčí pořad U6 - úžasný svět vědy. Od 23.9. bude iQlandia otevřena jako obvykle.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Adresa: Nitranská 10, 46007 Liberec [GPS]


Evropský týden mobility 2017

K podzimu neodmyslitelně patří Evropský týden mobility, který je nejrozsáhlejší kampaní zabývající se udržitelnou mobilitou. Letošním tématem je „Čistá, sdílená a inteligentní mobilita“. Přehled akcí naleznete v odkaze, všechny akce jsou pro veřejnost zdarma.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Adresa: Liberec [GPS]


Aquapark mimo provoz

Vážení návštěvníci, rádi bychom vás upozornili, že v období 11.9.-24.9.2017 dojde k plánované odstávce v aquaparku. Ten bude v těchto dnech zcela uzavřen. Děkujeme za pochopení.<br />

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Adresa: Nitranská 1, 46012 Liberec [GPS]


Září v Bunkr Rock Clubu

Program: 10.9. Damn City (IT) * Respect for Zero (IT) / 15.9. Rockotéka / 16.9. Street food market festival afterparty / 22.-23.9. Divadlo v Bunkru / 27.9. Debustrol + Locomotive / 29.9. Cage Down HC fest.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Adresa: Tržní náměstí 1385/8, 46001 Liberec [GPS]


Výstava: Rozkvetlé Kapsko

V Botanické zahradě Liberec můžete zhlédnout poutavou výstavu "Rozkvetlé Kapsko", jejíž dominantou jsou velkoformátové fotografie. Výstava je pořádána ve spolupráci s časopisem Živa a je také vzpomínkou na botanika prof. Jana Sudu, jenž je spoluautorem fotografií.

Foto k akci

Typ: Výstava Adresa: Purkyňova 630/1, 46001 Liberec [GPS]


Výstava: 110 let RAF

Krajské sdružení SNČR v Libereckém kraji ve spolupráci s Magistrátem města Liberce pořádají dokumentační výstavu "110 let RAF" v budově Nového magistrátu. V rámci Dnů evropského dědictví dne 9.9. ve 12:00 hod. proběhne komentovaná prohlídka výstavy.

Foto k akci

Typ: Výstava Adresa: Frýdlantská 183, 46001 Liberec [GPS]


Září v Pivním baru Azyl

Program: 8.9. Kovadlina * Flowers for Whores * Uprostřed pádu / 11.9. Vehemence (FR) / 14.9. James P Honey (UK) * Aran Epochal / 21.9. Electric Midget Tour 2017 / 25.9. Le Bain de Maid * Restriction / 30.9. 8 let a 66 dní Azylu aneb Velký narozeninový pivní pochod.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Adresa: Široká 302/31, 46007 Liberec [GPS]


Výstava: Johana Střížková

Druhá výstava z cyklu věnovaného loňským finalistům Ceny Jindřicha Chalupeckého představí aktuální tvorbu Johany Střížkové. Umělkyně vystaví finálový snímek Činitel šesti v novém instalačním rámci, v němž rozvine některé motivy samotného filmu.

Foto k akci

Typ: Výstava Adresa: Masarykova 723/14, 46001 Liberec [GPS]


Dalibor Matouš - obrazy

Výstava prezentuje pozdní tvorbu významného kubistického malíře, žáka Emila Filly. Výběr představuje tematiku inspirovanou přírodou Jizerských hor, Podkrkonoší a Českého ráje.

Foto k akci

Typ: Výstava Adresa: Široká 38/179, 46001 Liberec [GPS]


Výstava Mapy Jizerských hor

Přijďte na výstavu, která představí výsledky společného výzkumu Severočeského muzea a kartografů a geografů z Technické univerzity v Liberci.

Foto k akci

Typ: Výstava – Akce pro děti Adresa: Masarykova 11, 46001 Liberec [GPS]


Výstava: Lubomír Typlt

Lubomír Typlt patří k výrazným malířům generace umělců vstupující na výtvarnou scénu na přelomu tisíciletí. Typltova malba je vytvářena ve dvou rovinách, které jsou v jeho obrazech přítomny od samého začátku: figurální, kriticky zaměřená a předmětná, kde absurdní prostorové objekty se pohybují v rovině abstrakce.

Foto k akci

Typ: Výstava Adresa: Studničná 227/9, 46059 Liberec [GPS]


II. výstava fotografií Petra Šimra

Římskokatolická farnost Dlouhý Most pro vás připravila v rámci letošních oslav založení farnosti II. výstavu fotografií Petra Šimra. Výstava je umístěna v kostele sv. Vavřince na Dlouhém Mostě a přístupná je v neděli 9:30-11:00 hod nebo po domluvě na faře čp. 103-vedle kostela.

Foto k akci

Typ: Výstava Adresa: Dlouhý Most 193, 46312 Dlouhý Most [GPS]