Kalendář akcí


Začínající tento den (4)Probíhající akce (27)

Týden otevřených dveří ve Větrníku

DDM Větrník nabízí možnost nahlédnout „pod pokličku“ svých kroužků, kdy si rodiče mohou udělat lepší představu o činnosti svých dětí v rámci kroužku. Zároveň je to příležitost i pro budoucí zájemce, aby si udělali představu o náplni a fungování kroužku, který by chtěli navštěvovat. Jsou tedy zváni děti i dospělí.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce – Akce pro děti Adresa: Riegrova 16, 46001 Liberec [GPS]


Aleš Palán: Raději zešílet v divočině

Večer o šumavských (a možná i jizerskohorských) samotářích, inspirovaný stejnojmennou knihou. Kdo jsou lidé, kteří žijí v lesní chýši, na horské samotě nebo jen tak pod stromy? Proč a jak se žije mimo civilizaci?

Foto k akci

Typ: Beseda, přednáška Adresa: Pražská 137/14, 46001 Liberec [GPS]


Výstava Brasil Ride

V Kavárně Bez konceptu jsou vystaveny fotografie z legendárního etapového cyklistického závodu Brasil Ride. Vernisáž se koná 16.2., kdy fotografie i závod samotný představí Jiří Novák, který se slavné Brasil Ride zúčastnil několikrát a třikrát ji dokázal vyhrál!

Foto k akci

Typ: Výstava Adresa: Husova 1094/87, 46001 Liberec [GPS]


Máj, lásky čas

Úniková hra v Liberci - The Chamber - na květen zve na akci "Máj, lásky čas!" Pro všechny páry jsou po celý měsíc hry za snížené ceny a navíc fotka z Polaroidu jako dárek.

Foto k akci

Typ: Kuriozity Adresa: Hanychovská 328/10, 46007 Liberec [GPS]


Kampaň: Do práce na kole 2018

Kampaň „Do práce na kole 2018“ v Liberci a Jablonci organizuje popáté spolek Cyklisté Liberecka. Ke kampani jsme se připojili, protože již od roku 2000 usilujeme o zlepšení podmínek pro cyklistickou dopravu a cykloturistiku na Liberecku.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Adresa: Liberec [GPS]


Viktorie Langer/Caramello

Novou sezonu výstav finalistů Ceny Jindřicha Chalupeckého za rok 2017 zahájí Viktorie Langer s instalací představující její experimentální malířské přístupy.

Foto k akci

Typ: Výstava Adresa: Masarykova 723/14, 46001 Liberec [GPS]


Bydlet spolu: České kolektivní domy

Výstava o kolektivním bydlení, tzv. koldomech, je pojatá chronologicky a v každé dobové etapě se věnuje dominantním sociologickým, politickým, urbanistickým ad. důležitým tématům. Kromě architektonických modelů a plánů výstava představí rovněž dobové vybavení bytů nebo vzpomínky pamětníků.

Foto k akci

Typ: Výstava Adresa: Masarykova 723/14, 46001 Liberec [GPS]


Alberto Kalach: Master of Mexican Architecture

Alberto Kalach je bývalým kolegou Louise Barragána a stejně jako on je posedlý zahradami. A proto svoje budovy noří podobně jako Barragán do přírodního rámce. Často se ve spojení s jeho tvorbou hovoří o nekompromisním přístupu k ekologii a a snaze propojení architektury s přírodou.

Foto k akci

Typ: Výstava Adresa: Masarykova 723/14, 46001 Liberec [GPS]


Výstava: Osvětleno

Základní umělecká škola Liberec, pobočka Chrastava zve na výstavu v galerii Městského muzea v Chrastavě. Otevřeno ve všední dny 9:00-16:00 hodin a sobota 10:00-14:00 hodin.

Foto k akci

Typ: Výstava Adresa: Liberecká 40, 46331 Chrastava [GPS]


Výstava: Alfréd Symůnek

Alfréd Symůnek je malíř tradičních témat, která stojí v ostrém kontrastu s jeho způsobem malby. Téma krajiny, zátiší, ženského aktu, nebo autoportrétu je působivě barevné, obsahuje zkratku vyjádření s určitou mírou ironie.

Foto k akci

Typ: Výstava Adresa: Studničná 227/9, 46059 Liberec [GPS]


Adolf Hoffmeister: Dobrodružství malého námoříčka

Výstava koláží Adolfa Hoffmeistera z roku 1964 na téma lidských osudů a strašlivých nástrah života je doplněna animovaným filmem z roku 1970. Tyto zvláštní černobílé koláže, u nichž nikdo „kromě autora zpětně nerozluští všechny zdroje, z nichž vznikly“, se staly předlohou autorskému stejnojmennému filmu z roku 1970.

Foto k akci

Typ: Výstava Adresa: Masarykova 723/14, 46001 Liberec [GPS]


Nové výstavy v Oblastní galerii!

Oblastní galerie Liberec připravila pro své návštěvníky 3 nové výstavy: Fenomén Charlemont, Eduard, Hugo a Theodor / Platónův jednorožec / Adolf Hoffmeister: Dobrodružství malého námoříčka. Srdečně zveme k návštěvě!

Foto k akci

Typ: Výstava Adresa: Masarykova 723/14, 46001 Liberec [GPS]


Platónův jednorožec

Balancování na hraně viditelného a skrytého je typické i pro současné post-konceptuálně orientované umění. Na výstavě Platónův jednorožec se představí tvorba dvou umělkyní – Kateřiny Dobroslavy Drahošové a Andrey Lédlové. Obě zastupují nastupující generaci výtvarníků a jejich post-konceptuální tvůrčí postoj je typický intermediálními přesahy.

Foto k akci

Typ: Výstava Adresa: Masarykova 723/14, 46001 Liberec [GPS]


Farmářské trhy v Kostelní

Návrat pěstitelů a výrobců z Liberecka a okolí na tradiční místo v centru Liberce. Trhy se konají každý ČTVRTEK v čase 8:00-14:00 hodin v Kostelní ulici vedle radnice.

Foto k akci

Typ: Trhy - jarmark Adresa: Kostelní, 46001 Liberec [GPS]


Farmářské trhy u OC Forum

Mezi OC Forum a Domem kultury: 6 dní v týdnu, od pondělí do soboty, od 7 hodin ráno, liberecké OC Forum ve spolupráci se statutárním městem Liberec organizuje trhy se širokou nabídkou sortimentu farmářů, pěstitelů a výrobců z libereckého kraje i širšího okolí.

Foto k akci

Typ: Trhy - jarmark Adresa: Soukenné nám. 669/2a, 46080 Liberec [GPS]


Komentované prohlídky města Liberce "Po stopách osmiček"

V letošním roce slaví Česká republika 100. výročí od svého založení. Také další data, končící osmičkou, byla v historii pro ČR velmi významná. Zveme vás proto na komentované prohlídky města Liberce, při kterých se dozvíte, jak osudová data prožívalo město pod Ještědem. Prohlídky se konají od května do září každý čtvrtek od 16 hodin, sraz v Městském informačním centru v Liberci.

Foto k akci

Typ: Jiný typ akce Adresa: nám. Dr. E. Beneše 23, 46001 Liberec [GPS]


Výstava: Symboly státu

Ve vstupním vestibulu budovy Krajského úřadu LK je v rámci oslav Roku republiky proměnná výstava, která představuje muzejní exponáty s tematikou české a československé státnosti. Každé dva měsíce se zájemci seznámí s novými exponáty. Výstava je přístupná v pracovní dny úřadu.

Foto k akci

Typ: Výstava Adresa: U Jezu 2a/642, 46001 Liberec [GPS]


Magický Himaláj

Největší autorská výstava svého druhu ve Střední Evropě. Podává zajímavý přehled o čtyřech zemích: NEPÁL – TIBET – BHÚTÁN – INDIE. Výstava MAGICKÝ HIMÁLAJ je obrazem 27 let putování cestovatele Rudolfa Švaříčka do oblasti Himálaje. Otevřeno: út-ne: 10:00-18:00 hod.

Foto k akci

Typ: Výstava Adresa: Masarykova 424/5, 46001 Liberec [GPS]